Оваа напивка на оние кои имаат проблеми со иритирано кашлање, а особено се препорачува за непоправливите пушачи.

Оваа напивка на оние кои имаат проблеми со иритирано кашлање, а особено се препорачува за непоправливите пушачи. Ѓумбирот како главен чувар на здравјето најде одличен свој сојузник - биберот во зрна! Оваа комбинација е природен лек за сите кои имаат слуз во градите и патат од иритирано кашлање. Витамините и силниот вкус на оваа напивка за само неколку дека ќе направи да се чувствувате мнооогу подобро.

Ставете две шолји вода во тенџере, а потоа додајте 8 парчиња ѓумбир и една лажичка бибер во зрно. Поклопете го тенџерето и оставете го да се вари од 5 до 7 минути. Готовата напивка промешајте ја, процедете ја и засладете ја со една лажичка мед. За побрз резултат пијте од 3 до 4 чаши дневно од оваа напивка.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?