Многумина ја обожаваат есента токму поради мирисот и вкусот на костените.

 kosten1

Многумина ја обожаваат есента токму поради мирисот и вкусот на костените. Но, без разлика како ќе ги приготвувате, потребно е да знаете дека најпрво треба со остар нож да пресечете во форма на буквата Х. Пресечените костани ставете ги во сад со ладна вода и оставете ги да отстојат околу 45 минути, а по желба можете да додадете сол или зачини во водата. Во продолжение погледнете го видеото за подетални инструкции.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?