ban2

Зачините се одличен додаток во нашите јадења, но истите не можеме секогаш да ги пронајдеме свежи и подготвени за употреба.

 zachin

Зачините се одличен додаток во нашите јадења, но истите не можеме секогаш да ги пронајдеме свежи и подготвени за употреба. На прашањето како со месеци да го сочувате свежиот вкус на зачините, постои едноставен одговор - со замрзнување! Трикот е по користењето на зачините, остатокот ситно да го исечкате и да го замрзнете во коцки лед. Потоа, кога ќе гответе, само ставете ја целата коцка лед со зачинот во јадењето. Ако не сакате да ја разводнувате храната, тогаш зачините можете да ги замрзнете и во растопен путер или маслиново масло.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?