Денес сѐ повеќе луѓе внимаваат на својата исхрана, па паштетата не наоѓа место во нивното мени.

 pashteta

Денес сѐ повеќе луѓе внимаваат на својата исхрана, па паштетата не наоѓа место во нивното мени. Но, за оние кои сепак го обожаваат нејзиниот вкус и уживаат во неа, имаме еден совет. Имено, наместо да ја јадете со леб, истата можете да ја консумирате и со солена плазма. Тоа ќе ви годи повеќе, за разлика од тестото. Па, ако и вие обожавате паштета, зошто да не се обидете да го пробате ова? И уште ако си ја направите сами, со младо лукче, магданос и мало парче бело бесо кое ќе го изблендирате и ќе направите паста заедно со малку капар, сенф, маслиново масло, зачин, морска сол, бибер... Мммм... Звучи вкусно, нели?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?