FaceBook  Twitter  

Ви претставуваме листа на намирници кои иако се доста популарни по својот убав вкус и изглед се исто толку штетни за нас.

Доколку пробувате да водите здрав живот и здраво да се храните сигурни сме дека ја избегнувате брзата храна. Но постојат одредени производи кои ретко кој од нас знае колку му штетат на нашиот организам.

Густ сок

Густите сокови се исто онолку штетни како и газираните и енергетските пијалоци. Иако нанив можеби пиува 100% природно тие сепак се полни со вештачки шеќери и бои.

Пуканки за во микробранова

Сите од нас мислат дека пуканките се здрави исто онолку колку што се и вкусни, но тоа не важи за оние кои с прават во микробранова. Тие се полни со хмикалии кои му штетат на нашиот мозок.

Додатоци за кафе

Нашиот омилен пијалак во комбинација со разни засладувачи и додатоци е штетна комбинација за нас.

Преливи за салати
Иако салатите се најздравите намирници кои треба да ги конзумираме тоа не важи и за сосовите кои ги добиваме со нив.

 

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...