FaceBook  Twitter  

Пред да го фрлите или изронете на птиците, испробајте го овој рецепт

/>

Ако често ви се случува да ви остане стар леб и не знаете што со него, буквално ве требаат пет минути да го претворите во одличен десерт, не сметајќи го, се разбира, времето за печење. За пудинг од леб, може да користите било кој стар леб, печива, кроасан...

Состојки што ви се потребни:

• бајат леб
• 250 мл млеко
• 50 g шеќер
• 2 јајца
• ванилин шеќер
• кора од лимон
• цимет
• сол
• суво грозје (опционално)

Начин на подготовка:

1. Загрејте ја рерната на 170 °C. Лебот поделете го на помали парчиња и наполнете 4 мали керамички тави за печење или едана голема што претходно сте ја намачкале со путер.
2. Изматете ги јајцата со шеќер, малку сол, цимет, ванилин шеќер и лимоновата кора. Додадете млеко и промешајте и, ако сакате, додадете суво грозје.

3. Малите тави наполнети со леб прелијте ги со мешавината од јајца и млеко и оставете парчињата да ја впијат течноста, а потоа прелијте ги со остатокот.
4. Печете 20-45 минути, во зависност од рерната, или додека лебот не зарумени, а колачот е компактен како пудинг. Уживајте!

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...
Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година
Матка е прекрасен локалитет, споменик на природата и културата. Се наоѓа недалекѕ од Скопје. ...