FaceBook  Twitter  

Постојано да внимавате на килограмите не е лесно...

Еден од начините да внесете ред во својата прехрана е и свесноста за бројот на калориите на намирниците што ќе ги изедете или на ладниот оброк.

Покрај главните оброци, многу е важно да имате и меѓуоброци како би ја избегнале неконтролираната глад која резултира со прејадување за ручек или вечера. Па за да ви олесниме, направивме попис од 15 намирници, односно јадења кои можете да ги јадете како меѓуоброк, а содржат помалку од 100 калории.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...