FaceBook  Twitter  

Не очајувајте, тоа може да ни се случи на сите!

Многу лесно е да претерате во храната, особено кога се во прашање семејните дружби и богатата трпеза. Но наместо денот да го поминете со грижа на совеста и размислување „повеќе никогаш нема да јадам“ опуштете се и дознајте како по денови поминати во прејадување најлесно да се вратите на вистинскиот пат.

I.

Првото нешто шти треба да го направите е да пиете доволно вода! По солената храна, алкохолот и колачот, многумина се чувствуваат исцрпени и посегаат по кафе. Но, факт е дека поради кафето ќе дехидрирате дополнително. Затоа пијте обична вода и тоа во големи количини со која ќе го забрзате варењето.

II.

Неколку дена по прејадувањата ќе имате потреба да го прескокнете појадокот, но тоа е погрешен чекор. Задолжително појадувајте, само внимавајте вашиот појадок да биде здрав. Тоа ќе ви го одреди целиот ден и ќе ви биде полесно да се придржувате до исправната исхрана. Исто така, не прескокнувајте ниту еден оброк или меѓу оброк, но бирајте зеленчук како спанаќ, целер или кељ (кои можете и да ги ставите во блендер и да направите смути!)

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...