FaceBook  Twitter  Најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан изгледа феноменално но тоа не е случајно, туку затоа што многу внимава на исхраната.

 

 

Таа откако се породи води битка со вишокот килограми, па затоа секое утро станува во шест часот и денот го започнува со трчање.Живеам во ограничена заедница со многу патеки на кои што трчам. Доколку не трчам надвор, тоа го правам на лента во теретана, која што е на другата страна од мојот дом. Вежбањето ми трае 1 часи 15 минути вкупно. Трчам 35 минути на лента, а кога ќе завршам, работам стомак и нозе“, вели Ким и додава дека тренингот завршува пред да се разбуди нејзината ќеркичка.Што се однесува до нејзината исхрана, еве како отприлика изгледа едно нејзино дневно мени:Појадок„Се обидувам да појадувам набрзина, пред да се разбуди Норт. Тогаш брзам и го проверувам мониторот. Најобично јадам омлет или протеински шејк со овошје. Канје сака да се храни здраво и секогаш е на различна диета. Тој има свој готвач кој доаѓа наутро и ни го прави појадокот и она што ќе го јадеме во текот на денот. Почнавме да посетуваме и нутриционист кој ни ги менува диетите на секои десет дена.“ вели познатата старлета.

 

Ручек

Ким обично руча околу 1 часот, на пауза од снимањето на риалитито.

„Сакам кога готвачот ќе ми го спреми јадењето, затоа што така е поздраво. Тоа најчесто  е обична риба и зеленчук или пилешко и зеленчук“, вели сопругата на Канје Вест.

Ужина

Ким обично зема ужина околу 3 часот и таа најобично се состои од путер од кикирики или путер од бадеми,
Вечера

Во царството на Кардашијан се вечера во 7 часот

„Обично јадам зеленчук со риба или пилешко, како и за ручек“. Но како и сите обични смртници, така и на Ким често и се случува да ја прекрши диетата. Не ги сакам коктелите и десертите. т.е. не би сакала да ги сакам“, вели таа

Една од слабостите на Ким Кардашијан е и ладниот чај. „Пијам многу ладен чај, но и него го намалив во последно време. Бев многу зависна од нив. Сега се обидувам да испијам само еден неделно, Инаку, не пијам кафе, односно само кога сум изморена од патување и тоа еднаш во месецот. Се обидувам да пијам колку можам повеќе вода. Откако ќе добиете дете, се мора да биде колку е можно почисто, сакам да и бидам пример на својата ќерка и да бидам природна и здрава. Тоа е одлуката која што Канје и јас ја донесовме.“

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.
Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...