matte

Откако предизвикаа бурна реакција на социјалните мрежи со фотографиите од Мексико, на ред дојде и Костарика.

Read more...

Една од нашите најпознати водителки на социјалните мрежи повторно ги остави без здив своите следбеници.

Read more...


Интересна вест која минатата година беше пренесена ширум светот

Read more...

Меѓу демонстрантите кои влегоа во собраниската зграда минатата недела беше и Аднан Мемед, службеник во Општина Шутка.

Read more...

Претепувањето на Зијадин Села предизвика најмногу внимание во медиумите, а на видеото што следува можете да видите изјава од лицето кое беше едно од четворицата што го влечеа пратеникот во собранието.

Read more...

Евтината струја покрај зголемувањето на минималната плата и укинувањето на радиодифузната такса, е една од неколкуте работи коишто прво ќе ги направи новата реформаторска влада предводена од СДСМ.

Read more...

Вчера во Скопје околу 13 часот, во стан на „Водњанска“ сестри близначки со кујнски ножеви си нанеле неколку убодни рани.

Read more...

Што мислите, дали некои пратеници кои им помагаа на насилниците ќе завршат во затвор?

Read more...

barate

loading...