matte

torta

Аца Лукас има голем број фанови и од нив добива разни подароци. Овој пат тој доби торта и тоа со неговиот лик.

Read more...

seve

„Gucci“ е еден од брендовите чии парчиња мора да ги има во својот плакар секоја вистинска љубителка на модата, па не е ни чудно што Северина се пофали со најпосакуваната ташна „Dionysus“ на Инстаграм.

Read more...

bakshish

Денеска некои ќе го празнуваат Св.Трифун, некои Св.Валентин, а трети ќе ги соединат овие два празници. Во случај да сте дел од оние кои сакаат да го прослават Св.Валентин и се двоумите што да му подарите на партнерот за утрешниот ден, имаме неколку предлог идеи кои можете да ги изведете самите.

Read more...

voz

Воз на Македонски железници Транспорт денеска бесплатно ќе превезува патници од Скопје за Демир Капија, каде се одржува традиционалната манифестација „Недела на традицијата Св.Трифун“.

Read more...

ograda

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека дел од оградата на мостот Гоце Делчев, која е новопоставена е сериозно оштетена.

Read more...

matich1

При гостување во емисија познатиот српски пејач Саша Матиќ е фотографиран без своите црни очила, по кој е познат.

Read more...

doktor naslovna

Среќници се сметаат оние кои oвој секси Шпанец ќе ги допре со стетоскопот. Се вика Фран Суарез и работи во болница во Мадрид. 

Read more...

vino

Еден Македонец во просек годишно пие по 2,2 литри вино и 0,9 литри ракија,за едно литро помалку од лани -покажаа последните податоци на Државниот завод за статистика.

Read more...

uloven

Мирко Шјан, синот на фолк пејачката Гоца Божиновска, познат како момче кое често прави скандали.

Read more...

keba

Лилјана Jeвремовиќ на судот поведе голем број судски случаи со познатиот пејач Драган Којиќ Кеба, прво за да докаже дека тој е биолошки татко на нејзината ќерка Ина, а потоа и да се бори за алиментација.

Read more...

barate


Booking.com