loading...

seve

Кога Севе е во прашање, модата никогаш не изостанува. Пејачката секогаш е тип-топ облечена во најактуелни модни парчиња.

Read more...

naumn

На социјалните мрежи се појави слика од познатиот фолк-пејач Наум Петрески и рибата што успеал да ја фати.

Read more...

milan

На снимање на емисијата „Ѕвездите на Пинк„ настанала кавга помегу Дара бубамара и водителот Милан Калиниќ, по што снимањето морало да се прекине.

Read more...

martinka

Пролетта почнува со месецот Ксантика. Тоа е прастаро име за денешниот месец Март во Македонија.

Read more...

bus

Контроверзен портокалов автобус во Шпанија на кој се испишани трансфобни пораки е спремен за турнеја низ земјата.

Read more...

Еве како изгледа новото момче на Лила

Read more...

Познатиот турски актер Ајберк Атила почина на 71 годишна возраст по долгогодишно боледување од рак.

Read more...

alachka

„Душа мајкина, се потсетив дека оваа фотографија е направена во Континтал кога пеев на една свадба, а Граци беше со мене“, напиша Aндријана Алачки на Фејсбук.

Read more...

gavaz2

Судејќии по фотографиите македонската пејачка Сузана Гавазова ја прескокна пролетната сезона, па диреткно се облече во летна облека.

Read more...

barate

loading...
Loading...
loading...