VIRAL http://stipka.com.mk/life/zabava Thu, 18 Jan 2018 22:44:54 +0100 Joomla! - Open Source Content Management en-gb Епски одговор на Шерон Стоун во врска со сексуалното вознемирување во Холивуд http://stipka.com.mk/life/zabava/36810-епски-одговор-на-шерон-стоун-во-врска-со-сексуалното-вознемирување-во-холивуд http://stipka.com.mk/life/zabava/36810-епски-одговор-на-шерон-стоун-во-врска-со-сексуалното-вознемирување-во-холивуд

Погледнете ја реакцијата на Шерон Стоун по незгодното прашање

]]>
Viral Wed, 17 Jan 2018 15:52:39 +0100
По цели 20 години реши да ја скрати необичната фризура – погледнете ја несекојдневната реакција на нејзиниот сопруг http://stipka.com.mk/life/zabava/36804-ja-skrati-frizurata-i-go-sokirase-soprugot http://stipka.com.mk/life/zabava/36804-ja-skrati-frizurata-i-go-sokirase-soprugot

Што ли ќе каже за ова нашиот министер за култура, Роберт Алаѓозовски?

]]>
Viral Wed, 17 Jan 2018 09:46:44 +0100
И Ким Кардашијан може да учи од неа: Првата дама на Америка го објави првото „селфи“ и ги сруши социјалните мрежи http://stipka.com.mk/life/zabava/36725-melanija-go-srusi-instagram http://stipka.com.mk/life/zabava/36725-melanija-go-srusi-instagram

Првата дама на Америка на својот официјален профил на Инстаграм сподели празнична фотографија и тоа селфи.

]]>
Viral Wed, 27 Dec 2017 17:26:59 +0100
Каков резил – шеширот на Меган хит на Интернет но не затоа што е убав, туку затоа што личи на нешто што ни е срам да го изговориме http://stipka.com.mk/life/zabava/36724-sesirot-na-megan-hit-na-internet http://stipka.com.mk/life/zabava/36724-sesirot-na-megan-hit-na-internet

Не беа сите воодушевени од божиќното издание на идната војвотка од Сасекс

]]>
Viral Wed, 27 Dec 2017 17:20:19 +0100
Еве какви фармерки порано носеле Југословенките, но и девојките од целиот свет (фото) http://stipka.com.mk/life/zabava/28493-kakvi-farmerki-se-nosele-porano http://stipka.com.mk/life/zabava/28493-kakvi-farmerki-se-nosele-porano

Кога размислуваме за фармерките, сите имаме некој познат идол.

]]>
Viral Tue, 26 Dec 2017 18:25:17 +0100
Што мислите, колку вреди секој од нас? Поучна приказна што ќе ве замисли http://stipka.com.mk/life/zabava/36688-prikazna-sto-kje-ve-zamisli http://stipka.com.mk/life/zabava/36688-prikazna-sto-kje-ve-zamisli

Еден познат професор го започна своето предавање така што со рацете подигна една пара во вредност од 2000 денари во воздухот.

]]>
Viral Sat, 23 Dec 2017 08:58:50 +0100
Ова е причината за смртта на тригодишниот син на Срџан Тодоровиќ од која се плашат сите родители, но и докторите http://stipka.com.mk/life/zabava/36685-pricini-za-msrta-nadeteto-na-srgjan http://stipka.com.mk/life/zabava/36685-pricini-za-msrta-nadeteto-na-srgjan

Големат трагедија во семејств0ото на познатиот актер

]]>
Viral Fri, 22 Dec 2017 15:01:44 +0100
Никогаш нема да погодите колку години има оваа секси мама: „Отсекогаш сум била слаба, но сега сум силна како бик“ http://stipka.com.mk/life/zabava/36684-kolku-godinki-imaa-ovaa-mama http://stipka.com.mk/life/zabava/36684-kolku-godinki-imaa-ovaa-mama

Годините не се важни

]]>
Viral Fri, 22 Dec 2017 14:46:16 +0100
Ова не е Бангладеш, ова е Македонија – близнаците Тео и Тони и покрај донациите се уште се без струја и вода (ајде да бидеме хумани и да помогнеме сите заедно) http://stipka.com.mk/life/zabava/36683-blizancite-se-uste-bez-struja http://stipka.com.mk/life/zabava/36683-blizancite-se-uste-bez-struja

Откако А1Он ја објави сторијата за близнаците Тео и Тони кои се напуштени од родителите и живеат со своите баба и дедо, голем број граѓани се јавија и донираа за сиромашното семејството.

]]>
Viral Fri, 22 Dec 2017 14:38:24 +0100
Поради оваа фотографија треба да се срами цела држава – многумина се гневни, а од она што го вели новинарот ќе се шокирате http://stipka.com.mk/life/zabava/36682-poradi-ovaa-fotografija-site-se-gnevni http://stipka.com.mk/life/zabava/36682-poradi-ovaa-fotografija-site-se-gnevni

Околу 385 милиони деца во светот живеат во екстремна сиромаштија соопшти Фондот на ОН за деца (Уницеф) и Светската банка.

]]>
Viral Fri, 22 Dec 2017 14:18:08 +0100