Сликите со поранешните премиери на Македонија предизвика полемика во медиумите ...

Како што пишува Курир критичките медиуми (кои што тие ги нарекуваат „соросови“) пишуваат дека сликата од портретот на Груевски е поголема од останатите поранешни премиери, обвинувајќи ги дека на овој начин овие медиуми ја продолжуваат практиката на креирање лажни вести. Според порталот Курир (внимавајте сега) сликата на Груевски е со иста површина со останатите, а разликата е во тоа што неговиот портрет е хоризонтален, додека на останатите премиери портретите се поставени вертикално (!).

WTF? 

Па, што мислите вие – дали портретите се со иста големина или не? :)

Инаку, според податоците од Бирото за јавни набавки севкупно за промена на фасадата, ентериерот и оградата на владата а ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски потрошени се 21.9 милиони евра.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?