Беше обична професорка по клавир, а потоа реши да стане модел

И тоа не обичен модел! 

Но за да биде успешна во новата професија направи неколку корекции на телото, така што денес многумина се шокирани од нејзиниот изглед. Но Алегра Кол (47) од Јута вели дека е крајно време да се срушат предрасудите поврзани со жените со големи гради.

Алегра на пластични операции и корекции на телото има потрошено неколку десетици илјади долари. Досега три пати ги оперираше градите, го подигна задникот, направила липосукција на стомакот, вгради силикони во усните, кожата неколку пати и е затегнувана со ботокс и филери, и што е најинтересно од се', сака нејзините гради да бидат уште поголеми!

Таа притоа е и мајка, а одлуката да ја посети клиниката и со помош на операции да го „поправи“ своето деколте ја има донесено по породувањето. Таа вели дека е голем естета па постпородилниот изглед на градите и пречел многу, па дури откако го видела своето тело по првата операција, прв пат по долго време била задоволна од својот изглед.

Алегра пред операциите ...

Алегра откри дека нејзиното семејство и пријателите биле запрепастени додека ги гледале промените во нејзиниот изглед, но тоа воопшто не ја предомислило, па дури и ја мотивирало да продолжи со корекциите. Таа нагласува дека е жена на 21 век и дека крајно време е жените со големи гради да престанат да се гледаат како дами со лесен морал. Таа ќе се обиде да докаже и дека бујното деколте може да биде и симбол на добриот стил.

Алегра сега како гламур модел заработува многу, па така нејзините сексапилни фотографии досега и имаат донесено 100.000 долари.

Што мислите вие – дали воопшто вреди за пари, па дури и за милиони, некој да се однесува вака кон своето сопствено тело?

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?