Годините не се важни

Ова особено важи за Лејла Вајт од Сингапур која има 50 години и изгледа далеку помладо од својата генерација. Тајната на нејзината младоликост, но и за совршената линија како што вели самата е крајно едноставна – здрава исхрана и вежбање.

Лејла со фитнес се занимава од најрана младост, а со тек на време го засилила темпото и му се посвети на бодибилдингот. Беше успешна на натпреварите, а денес работи како личен тренер, а од неодамна почна да работи и како модел.

На нејзиното мени нема нездрави намирници, но на сметка на тоа најчесто јаде пилешко, риба и зеленчук. Таа не крие дека за нејзиниот изглед заслужна е и генетиката, а истакна и дека никогаш немале проблем со вишок килограми, па дури и за време на бременоста.

Да, таа е мајка на две прекрасни тинејџерки кои слободно можат да кажат дека ја имаат најзгодната мама на целиот свет.

Па дали би и дале на Лејла 50 години?

barate

 


Booking.com