Бјанка Инес пред шест месеци откри дека има рак

Таа досега имаше две операции, 12 хемотерапии и 10 пати беше хоспитализирана. По сите овие непријатни настани, нејзиното тело сега изгледа непрепознатливо. Се започна кога забележа мала грутка на нејзината десна града. За неколку недели таа порасна со неверојатна брзина и на 21 роденден лекарите и ја соопштија најстрашната вест – дека има рак на дојката и тоа во трета фаза, односно многу ретка дијагноза за некој на нејзини години. Таа сега се бори и се лечи, а на Инстаграм постојано објавува фотографии од пред и по дијагнозата со кои сака да предупреди на оваа опасна болест. На фотографиите на едната страна е таа здрава и среќна, а на другата - болна девојка која трпи страшни болки во коските и постојано е истоштена.

Подмладува, ги уништува отровите и туморот – што се случува со вашето тело додека постите >>

„Ова е потсетник дека ракот не бира. Не го интересираат вашите годни или финансиската ситуација. Целото ова патување се обидувам да бидам позитивна, но и да ја покажам суровата вистина и да ги предупредам младите жени“ вели Бјанка.

„Можам само да кажам дека се радувам што сега сум само на чекор поблиску од животот без рак“, додава одлучно оваа девојка која ни на крај памет не и е беше дека на 21 година ќе се соочи со една ваква тешка болест.

20 најдобри рецепти за лекови со лимон кои помагаат при низа различни болести и состојби, од настинки до тумори!

 

barate

 

loading...

Booking.com