И во виртуелниот свет ништо ново

На социјалната мрежа Инстаграм не ретко ќе сретнете профил на кој разгалени деца на богаташите од некоја држава постојано објавуваат фотографии на кои се гледа нивниот луксузен живиот. Тие буквално не знаат што да прават со нивните пари, па така на фотографиите можете да видите јахти, прескапи автомобили, необични миленичиња како на пример тигри или ретки видови на кучиња, скапа брендирана облека... Ова неодамна стана тренд и во Македонија, па така богатите деца објавуваа свои фотографии на профилот Richkidsofskopje кој откако беше објавен во неколку медиуми и подигна голема прашина, беше изгаснат, а за неговото постоење останаа да сведочат неколку фотографии споделени со хаштагот # Richkidsofskopje.

Еве некои од нив:

А ова дефинитивно ни е најјака

На следната страна погледнете како живеат и богатите деца од Дубаи, па направете споредба ... :)

barate

 

loading...

Booking.com