Микел Рафинел го држи Гинисовиот рекорд во ширина на колкови

Жените со најшироки колкови на планетава добија и своја специјална емисија на ТЛЦ ТВ. Тие сите сакаат да ја имаат титулата на прва дама во оваа категорија, но само Микел Рафинел (42) од Лос Анџелес го држи Гинисовиот рекорд во ширина на колковите.

Еве како изгледа таа ...

Покрај Микел, со ширината на колковите фасцинира и нејзината пријателка Марлена Планер.

Марлена Планер

Обемот на нејзините колкови е „само“ 210,82 сантиметри. Но симпатичната Марлен не дозволува целата тежина да падне само на нејзините колкови, па редовно плива и танцува, а во моментов е и во потрага за љубов.

Клаудија Дениз Содер

Оваа дама има 56 години. Таа е баба и позната е по надимакот Sweet Cheeks. Работи како стриптизета во Лас Вегас, а ширината на нејзините колкови изнесува 187,96 сантиметри што е два пати повеќе од ширината на една просечна жена. Нејзиниот партнер Стив признава дека нивната љубов би била многу помалку атрактивна ако го изгуби вишокот килограми.

Клаудија Фолдер

Клаудија има 40 години и е актерка и плус-сајз манекенка. Таа е од Австралија, но во моментов живее во Холивуд. Нејзините колкови се 162,56 сантиметри и верува дека токму поради нив е славна и има голем број обожаватели кои постојано ја следат на нејзиниот јутјуб канал.

barate

loading...

Booking.com