Естер, Зиги и Лилја се три светски свињи - суперѕвезди. Тие имаат илјадници следбеници на социјалните мрежи, кои редовно следат што работат нивните три омилени свињи. Која најмногу сака да јаде, да спие и да се валка.

svinja1

Естер и Зиги имаат слична приказна: и двете биле откупени. Лилија пак, била на работ на смртта и едвај се спаси. Естер е стара четири години и тешка неверојатни 300 килограми. Зиги е помал. Има шест години. Тежи 120 килограми.

svinja2

svinja3

svinja4

Третата позната свиња е супер Лилја. Ја следат десет илјади луѓе од различни возрасти. На фан-пејџот се споделуваат снимки и видеа, и секако рецепти за различни типови на вегетаријанска храна. Има 200 килограми, а живее со веганката Ивана вонасело во близина на Дони Михољац каде што друштво ѝ прават три кучиња, 30 мачки, кокошки и патки.

barate

loading...

Booking.com