FaceBook  Twitter  

Кратко, но поучно видео

Отец Антониј Петрушевски е свештеник во црквата Света Троица во Куманово и еден од пионирите на македонскиот православен интернет-простор. Тој од неодамна на интернет објавува видеа кои третираат различни теми од православниот живот и духовноста, а во ова отец Антониј го разгледува прашањето на почитување и молење на светителите.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...