FaceBook  Twitter  

Во Македонија денес ќе биде променливо облачно и студено, а само во југозападниот дел - претежно ведро.

Во текот на денот времето ќе биде променливо, облачно и многу студено со сончеви периоди на одредени места, и со услови за провејување на снег. Ќе дува умерен северен ветер поинтензивен во Повардарието. Преку ноќта кон вторник ќе има повремен снег претежно на југот од земјата. Температурата денеска ќе се движи во интервал од -10 до -2 степени.

Во Скопје променливо облачно со температури до -6 степени, со услови за провејување на снег и слаб до умерен северен ветер.

Според најавата на УХМР и во текот на утрешниот ден ќе биде претежно променливо облачно и многу студено време со услови за повремено провејување на слаб снег почест од вечерните часови. Утре врнежите од снег ќе завршуваат, а ќе се почести во јужните делови од земјата. Се уште ќе дува северниот ветер, но со малку послаб интензитет, додека веќе во среда и четврток се очекува да почне да преовладува променливо облачно време и температурите постепено да почнат да растат. Тогаш, според најавите, треба да очекуваме краткотрајно и не многу брзо топење на снегот. На крајот на работната недела се очекува краткотрајно да дува јужен ветер и со позначителен пораст на температурата на воздухот од запад ќе започнат нови преодни врнежи кои на јужниот дел од земјата ќе бидат од дожд.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...
Ова е модерен, луксузен и удобен хотел, на само пет минути одење од центарот на Скопје. ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...