Додека едни знаци се обожаваат, други не можат да се поднесат.

Затоа, прочитајте како изгледате во очите на Стрелците, Девиците, Вагите…

Како Овенот ги гледа другите знаци:

Бик – премногу спор, неактивен, досаден.

Близнаци – цар.

Рак – преголем плачко.

Лав – добар, но не сака да признае дека сум подобар од него.

Девица – чудак, но може да биде добро друштво кога сум осамен.

Вага – неодлучна, премногу се труди да ме смири.

Скорпија – искрено, немам мислење за неа.

Стрелец – супер забавно друштво.

Јарец – редовен кавгаџија, дури и кога е во право морам да му контрирам.

Водолија – нешто сериозно не е во ред со неа.

Риби – неверојатно слаби, без став.


Како Бикот ги гледа другите знаци:

Овен – премногу нестрплив, по малку и агресивен.

Близнак – опушти се човеку.

Рак – одличен е, но има сериозни проблеми со емоциите.

Лав – на никој не му е гајле за тебе, престани да се фалиш.

Девица – ми се допаѓа што е организирана, но некогаш е напорна.

Вага – ми се допаѓа, но бара да ја третирам како кралица.

Скорпија – забавна е. Не ја разбирам најдобро, но ми се допаѓа што има уметнички дух.

Стрелец – ми се допаѓа како личност, но не и начинот на кој се однесува.

Јарец – супер е затоа што сака да наредува, а мене ми треба некој да ме раздвижи.

Водолија – ништо позитивно, затоа ќе премолчам.

Риби – слатки, но ништо посебно.

Премини на следната страна >>

barate


Booking.com