seve28

Пред 28 години атрактивната поп-дива Северина воопшто не изгледала како денес.

Read more...

voditelka1

За гледаност, продуцентите на ова шпанско забавно ТВ шоу ќе направат сè!

Read more...

Познатата слепа јасновитка Баба Ванѓа поради нејзините предвидувања повторно е главна тема во голем број странски медиуми.

Read more...

holandija

По примерот на Финска, и Холандија ќе дава надомест на невработени лица без ништо да работат.

Read more...

Shaban

По споровите со своите колеги во жирито “Ѕвездите на Гранд”, фолк пејачот Шабан Шаулиќ, кој има 65 години, претрпе операција.

Read more...

Rusinki

На традиционалното капење за Богојавлени во Москва присуствуваа над 133 илјади набљудувачи и пливачи, а за безбедноста се погрижија околу 770 спасувачи и така не дојде до инциденти.

Read more...

validator

Од први февруари сегашните електронски билети од 150 денари со пет гратис возења ќе се купуваат по иста цена но ќе имаат две возења.

Read more...

Tabanovce begalci

Се роди бебе во Табановце - Родителите 11 месеци заглавени во Македoнија.

Read more...

pogreb

Легендарниот пејач на забавната музика Мики Јевремовиќ е погребан денеска на 19 јануари, во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград.

Read more...

kaoma

Пејачката Лоалва Браз Вијера (63), најпозната по песната „Ламбада“ трагично го загуби животот во Рио де Жанеиро.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...