dragana

Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ ќе седи на црвеното столче до крајот на сезоната, но следната година не планира да се врати.

Read more...

bebe

7-годишниот Мохамед е роден во Сирија со тешки генетски болести поради кои изгледа како стар човек. Поради тоа има проблеми. Децата го исмејаваат и го избегнуваат, а каде и да се појави ги привлекува погледите.

Read more...

ikona

Пејачката Дара Бубамара повторно гордо се фотографираше пред снимање на „Пинк ѕвезди“, и покажа нов „религиoзн“ изглед.

Read more...

brakn

Македонец за јубилејните 10 години од брак, решил да ја изненади својата драга со торта.

Read more...

lilan

„Љубов и вино“ гласи насловот или поводот за кој Лила и познатиот оперски пејач Ѓорѓи Цуцковски се фотографираа заедно за насловна страница.

Read more...

Svekji

Тој ден се одбележува сеќавањето на сите починати. Се oди на гробишта или во црква и задолжително се пали свеќа.

Read more...

guc

Вчера во 18.30 часот од Ургентен центар Скопје во ЕИК Скопје било пријавено дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час по Историја, на ученичката А.А. (18) од Скопје во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.

Read more...

goca

Српската поп-пејачка Гоца Тржан неодамна ја шокира јавноста кога во интервјуто за една позната ТВ-куќа откри дека еден маж се обидел да ја силува.

Read more...

lila

На Лила Филиповска верните фанови постојано и испраќаат подароци.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Новиот хотел „Сити 5“ се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек. ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.