FaceBook  Twitter  

Спот и албум објавен на роденденот на Дејвид Боуви

Дејвид Боуви, да беше жив, на 8 јануари ќе го прославеше својот 70-роденднен. Во негова чест на неговиот роденден е издадено ЕП и видео за песната „No Plan“. Во албумот кој е составен од четири сингл песни и видео се наоѓа веќе објавената песна „Lazarus“  од неговиот последен албум „Blackstar“ кој важи за еден од најдобрите албуми во последната година. Видео спотот за песната „No Plan“ го режираше Том Хингстон, а фокусот е на „Newton Electrical“ што воедно е и алудирање на ликот на Боуви од „The Man Who Fell to Earth“.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Една од најдобрите меани во градот
Ова е модерен, луксузен и удобен хотел, на само пет минути одење од центарот на Скопје. ...
Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...