FaceBook  Twitter  

Неговите високи потпетици отсекогаш изгледале бајковито, но овој пат познатиот дизајнер направи вистинска бајка.

Некогаш одамна, во една далечна земја, на врвот на една темна камена кула живееше еден занаетчија... Вака започнува бајката на Кристијан Лобутин во која се раскажува за младиот уметник кој ги позајмил ѕвездите како би направил чевли за кралицата која би сакала да се облече и да изгледа како ноќното небо...

Тој му вети на небото дека ќе ги врати ѕвездите до полноќта, а заведен од понудата на кралицата, не го исполни ветувањето ...

И сето тоа само како најава за новогодишната колекција!

КЛИКНИ

И ОТВОРИ ГАЕЛРИЈА

Моделите можете да ги видите во галеријата што следува...

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...
Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од Охридското Езеро. ...