FaceBook  Twitter  

Прекрасната Маика Маковски е позната музичарка од Шпанија која полека ја освојува и светската музичка сцена.

Таа е родена во Мајорка а нејзиниот татко е родум од Буково (село во близина на Битола), додека мајка и по потекло е од Андалузија. Нејзината музика веќе години наназад привлекува огромно внимание во светски рамки. Покрај Маика, во бендот кој го носи нејзиното име, членуваат и Давид Мартинез, ЈЦ Луке и Сарим Помело. Послушајте неколку нејзини песни
 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Повелете бидете наши гости и поминете незаборавни моменти.
Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...