gaiolaЃаволскиот остров Џајола е сместен покрај брегот во близина на италијанскиот град Неапол, кој поради необичниот блик ги привлекува туристите, но многу локални жители го избегнуваат!

Read more...

Додека повеќето од нас одат на зимување поради скијањето, постојат и такви кои со зимските активности сакаат и доза на луксуз. Ние ви ги претставуваме 10-те најдобри ски ресорти низ целиот свет...

Read more...

Погледнете ја оваа преубава галерија во која ќе ги видите најубавите острови во светот што можете да ги купите.

Read more...

Балканското лудило ja зафати и зејмата на бизоните.

Read more...

hercegnoviПомеѓу исток и запад, во срцето на Јадранското море, со поглед на еден од најубавите заливи во светот – Бока Которска – се наоѓа Херцег Нови.

Read more...

Иако во последните години охрабрува фактот дека повеќето луѓе го планираат својот летен одмор и патување бар неколку месеци однапред, постои и друга група на туристи кои се неодлучни...

Read more...

Доколку сакате да оставите на неколку дена сé од секојдневието што не ви се допаѓа и да си ги направите наредните неколку дена порозеви, нема подобра локација во близина од грчкиот остров Санторини...

Read more...

Иако е мала по територија, Црна Гора изобилува со природни убавини и историски споменици.

Read more...

Доколку сакате да одите во Хрватска, најпрво заборавете на вашата официјална облека и на сето она во што нема да се чувствувате - опуштено. Бидејќи во Хрватска се е така опуштено, стокмено и преубаво што вам ви се доволни само очилата, шорцевите и згодни сандали или папучи.

Read more...

Погледнете како изгледа најголемиот базен за бањање во светот! 

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?