ban2

Азија, најголемиот континент на светот, е дом на некои од најимпресивните и најубавите места на земјата, почнувајќи од древните храмови, па се до егзотичните острови.

Read more...

Големиот подводен град кој до 2030 година треба да биде направен во Јапонија ќе биде направен во спирален облик и е составен од три дела.

Read more...

thairajТајланд, една од најубавите земји на светот, е без сомнеж една од најомилените дестинации за милиони авантуристи од целиот свет кои се во потрага по нова реалност, со комплетно различна култура и природа.

Read more...

Погледнете како уживаат странците кога ќе додјат на две недели одмор во нашата преубава земја.

Read more...

Словенија е една од омилените дестинации за скијачите од овој регион и тоа не само заради тоа што е поблиску од Франција, Италија и Австрија, туку и затоа што има одлични ски центри кои со својата понуда можат да им конкурираат на ски центрите во тие држави.

Read more...

Новогодишните и божиќните празници не се слават само во нашите домови и на плоштадите, во срецата на градовите, туку и во хотелите и одмаралиштата кои за таа пригода подготвуваат свечени гозби, но и украсување на елки.

Read more...

На самиот врв од луксузните дестинации, со своите прекрасни плажи, кристално сини води и топлиот темперамент на домородното население, Малдивите станаа синоним за рај на земјата, како за љубителите на сонцето и плажите, така и за нуркачите, младенците, авантуристите...

Read more...

Авантуристка од Холандија Манон Осеворт во вторникот стигна со својот трактор до Јужниот пол откако со него ја помина цела Европа, Африка и поголемиот дел од Антарктикот.

Read more...

Соло патувањата понекогаш можат да бидат многу поинтересни отколку да патувате со други луѓе.

Read more...

Еден стар чичко ни раскажа за едно место во светот, во однос на кое Amsterdam изгледа како зградата на македонското собрание, конзервативно и досадно, па затоа решивме во првата прилика да отпатуваме таму и да....

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?