matte

Да се напиеш алкохол во Саудиска Арабија и пијан да талкаш по улиците е невозможмо исто толку колку што и да добиеш бесплатен секс од атрактивни девојки во Тајван, а до тебе да стои Доналд Трамп. Но, доколку сте фан на боза, тогаш вие во Саудиска Арабија ќе се чувствувате како дома!

Read more...

Франција е навистина прекрасна земја во која можете да видите многу различни незаборавни работи – историски локации, туристички атракции и прекрасна природа.

Read more...

Азија, најголемиот континент на светот, е дом на некои од најимпресивните и најубавите места на земјата, почнувајќи од древните храмови, па се до егзотичните острови.

Read more...

Големиот подводен град кој до 2030 година треба да биде направен во Јапонија ќе биде направен во спирален облик и е составен од три дела.

Read more...

thairajТајланд, една од најубавите земји на светот, е без сомнеж една од најомилените дестинации за милиони авантуристи од целиот свет кои се во потрага по нова реалност, со комплетно различна култура и природа.

Read more...

Погледнете како уживаат странците кога ќе додјат на две недели одмор во нашата преубава земја.

Read more...

Словенија е една од омилените дестинации за скијачите од овој регион и тоа не само заради тоа што е поблиску од Франција, Италија и Австрија, туку и затоа што има одлични ски центри кои со својата понуда можат да им конкурираат на ски центрите во тие држави.

Read more...

Новогодишните и божиќните празници не се слават само во нашите домови и на плоштадите, во срецата на градовите, туку и во хотелите и одмаралиштата кои за таа пригода подготвуваат свечени гозби, но и украсување на елки.

Read more...

На самиот врв од луксузните дестинации, со своите прекрасни плажи, кристално сини води и топлиот темперамент на домородното население, Малдивите станаа синоним за рај на земјата, како за љубителите на сонцето и плажите, така и за нуркачите, младенците, авантуристите...

Read more...

Авантуристка од Холандија Манон Осеворт во вторникот стигна со својот трактор до Јужниот пол откако со него ја помина цела Европа, Африка и поголемиот дел од Антарктикот.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com