На самиот врв од луксузните дестинации, со своите прекрасни плажи, кристално сини води и топлиот темперамент на домородното население, Малдивите станаа синоним за рај на земјата, како за љубителите на сонцето и плажите, така и за нуркачите, младенците, авантуристите...

Read more...

Авантуристка од Холандија Манон Осеворт во вторникот стигна со својот трактор до Јужниот пол откако со него ја помина цела Европа, Африка и поголемиот дел од Антарктикот.

Read more...

Соло патувањата понекогаш можат да бидат многу поинтересни отколку да патувате со други луѓе.

Read more...

Еден стар чичко ни раскажа за едно место во светот, во однос на кое Amsterdam изгледа како зградата на македонското собрание, конзервативно и досадно, па затоа решивме во првата прилика да отпатуваме таму и да....

Read more...

hkongХонг Конг е азиска метропола која како да е намерно создадена за да биде фотографирана...

Read more...

Ова што сега ќе го прочитате е една од најбизарните, но и најдобро чуваните тајни во Република Индонезија.

Read more...

qatarce1Само во Катар, најбогатата земја на светот, може да гледате фудбал во стадион со клима уред, да уживате на лизгалиште кое функционира на пеколни 45 степени и да видите базен за коњи...

Read more...

gaiolaЃаволскиот остров Џајола е сместен покрај брегот во близина на италијанскиот град Неапол, кој поради необичниот блик ги привлекува туристите, но многу локални жители го избегнуваат!

Read more...

Додека повеќето од нас одат на зимување поради скијањето, постојат и такви кои со зимските активности сакаат и доза на луксуз. Ние ви ги претставуваме 10-те најдобри ски ресорти низ целиот свет...

Read more...

Погледнете ја оваа преубава галерија во која ќе ги видите најубавите острови во светот што можете да ги купите.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...