Додека се смрзнуваме тука кај нас, не заборавајте дека секогаш може да биде полошо!

Read more...

САРАЕВО, 04. Јануари 2011. Најпознатиот пар на светот, Анџелина Џоли  и Бред Пит, на една наша читателка ѝ доделуваат бесплатен одмор на Бали, одмор кој што таа ќе треба да го помине заедно со нив. Среќната добитничка ќе биде извлечена по случаен избор, од сите оние што ќе го кликнат Like на овој текст и што ќе го споделат со другите.

Read more...

Не секогаш добивате седиште до некоја фина дама или маж додека патувате сами со авион.“

Read more...

„Велат дека кога човек патува тој едноставно ги зголемува своите видици.“

Read more...

Манастирот „Св. Атанасиј“ во Лешок (познат и како лешочки манастир) е изграден во 1321 година како епископски центар на локација половина километар подалеку од сегашната.“

Read more...

 Пред милон години, кога моќните бранови успеале да ја изладат жешката, усвитена лава на еден од најголемите вулкани, настанала една група на острови во Атланскиот Океан.

Read more...

Хургада се наоѓа на самото крајбрежје на...

 

Read more...

Домениканската Република се наоѓа на Карибскиот остров Hispaniola, кој го дели со...

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?