matte

Во Црна Гора можете да уживате во безброј убави плажи, но сепак, само некои од нив се познати надалеку.“

Read more...

„Овој список се однесува на оние планински врвови, со специфичен изглед на табла, односно оние кои поседуваат голема рамна површина на самиот врв.“ 

Read more...

„На нашава планета постојат места кои се разликуваат по комплетниот надворешен изглед, така што изгледаат како да се од друго место во универзумот...“

Read more...

Додека се смрзнуваме тука кај нас, не заборавајте дека секогаш може да биде полошо!

Read more...

МАЛКУ ПОИНАКВА АНКЕТА. „Да се биде постојано во центарот на вниманието и не е мала работа, но во случај при тоа да треба постојано да внимавате што ќе речете – е тоа не е воопшто лесно.“

Read more...

САРАЕВО, 04. Јануари 2011. Најпознатиот пар на светот, Анџелина Џоли  и Бред Пит, на една наша читателка ѝ доделуваат бесплатен одмор на Бали, одмор кој што таа ќе треба да го помине заедно со нив. Среќната добитничка ќе биде извлечена по случаен избор, од сите оние што ќе го кликнат Like на овој текст и што ќе го споделат со другите.

Read more...

Не секогаш добивате седиште до некоја фина дама или маж додека патувате сами со авион.“

Read more...

„Велат дека кога човек патува тој едноставно ги зголемува своите видици.“

Read more...

Манастирот „Св. Атанасиј“ во Лешок (познат и како лешочки манастир) е изграден во 1321 година како епископски центар на локација половина километар подалеку од сегашната.“

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com