matte

Покрај за духовни потреби, нашите манастири се секогаш одлична дестинација за прошетка бидејќи претставуваат дел од нашето културно и историско наследство кое несомнено треба да го познаваме.

Read more...

Ви претставуваме три познати места во Скопје во кои можете да се опуштите по работните обврски, каде кафето можете да го надополните и со некој вкусен десерт.

Read more...

Тие се само неколку минути оддалечени од центарот и на своите гости им нудат незаборавно доживување од најубавиот град на светот.

Read more...

Олимпик Бич е позната дестинација за одмор во источниот дел на Пиерија, во подножјето на планината Олимп.

Read more...

Паралија е позната по убавите песочни плажи покриени со ситен бел песок и топлата и чиста вода во морето.

Read more...

Неа Врасна се наоѓа во близина на гратчето Врасна, помеѓу Ставрос и Аспровалта, најголемото летувалиште во овој регион, а на околу 80 километри од Солун.

Read more...

Пефкохори е позната туристичка дестинација на првиот крак на Халкидики – Касандра. Се наоѓа на стотина километри од Солун, меѓу Ханиоти и Палури, а денешното гратче се развило од мало рибарско село основано на почетокот на 19 век од бегалци од Турција. Освен Грците со потекло од Мала Азија, денес во Пефкохори живеат и Цинцари, но и мигранти од Албанија.

Read more...

Полихроно е познато летувалиште кое се наоѓа во централниот дел на првиот крак на Халкидики – Касандра, на околу 100 километри од Солун.

Read more...

Сарти е најпознатата туристичка дестинација на Ситонија, вториот крак на Халкидики, покрај Неос Мармарас и хотелскиот комплекс Порто Карас.

Read more...

Ханиоти е мало и многу живописно место на првиот крак на Халкидики – Касандра, оддалечено околу 1 час возење од Солун.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО