Олимпик Бич е позната дестинација за одмор во источниот дел на Пиерија, во подножјето на планината Олимп.

Read more...

Паралија е позната по убавите песочни плажи покриени со ситен бел песок и топлата и чиста вода во морето.

Read more...

Неа Врасна се наоѓа во близина на гратчето Врасна, помеѓу Ставрос и Аспровалта, најголемото летувалиште во овој регион, а на околу 80 километри од Солун.

Read more...

Пефкохори е позната туристичка дестинација на првиот крак на Халкидики – Касандра. Се наоѓа на стотина километри од Солун, меѓу Ханиоти и Палури, а денешното гратче се развило од мало рибарско село основано на почетокот на 19 век од бегалци од Турција. Освен Грците со потекло од Мала Азија, денес во Пефкохори живеат и Цинцари, но и мигранти од Албанија.

Read more...

Полихроно е познато летувалиште кое се наоѓа во централниот дел на првиот крак на Халкидики – Касандра, на околу 100 километри од Солун.

Read more...

Сарти е најпознатата туристичка дестинација на Ситонија, вториот крак на Халкидики, покрај Неос Мармарас и хотелскиот комплекс Порто Карас.

Read more...

Ханиоти е мало и многу живописно место на првиот крак на Халкидики – Касандра, оддалечено околу 1 час возење од Солун.

Read more...

Амстердам е омилена дестинација на многу туристи од целиот свет.

Read more...

Со поволните авионски билети светот станува се помал и помал и дестинациите кои некогаш ни изгледале невозможни, сега се отворени за туристи од целиот свет.

Read more...

Калитеа се наоѓа на околу 90 километри од Солун, на првиот крак на Халкидики – Касандра.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...