ban2

Причина плус поради која сакаме да ја посетиме Хрватска

Малиот остров Вела Ступа кој се наоѓа во близина на Корчула доби сосема нов изглед со отворање на новиот угостителски објект Moro Beach Stupe. Покрај ресторанот, преуредена е и плажата, а она што најверојатно ќе ви се допадне најмногу (впрочем како и на многу други туристи) се неодоливите лулашки кои се поставени во самото море и во кои можете да уживате додека се лулате, и истовремено да се разладувате во кристално чистото море.

Лулашките се омилени место за позирање на многумина кои доаѓаат на оваа преубава плажа, а во продолжение погледнете некои од фотографиите што ги најдовме на Инстаграм и поради кои и ние добивме желба да го посетиме ова прекрасно место.

Па, што мислите, дали некаде во Македонија има соодветно место каде би можело да се постават вакви лулашки? Каде?

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?