FaceBook  Twitter  

Место за добро кафе и вкусна храна, истовремено неразделно поврзано со модата, дизајнот и секако - добрата забава.

Дружењето со пријателите на кафе, пијалок или вкусен оброк е несомнено еден од најдобрите начини за релаксација во слободното време, а скопјани во својот град имаат на располагање низа одлични места за дружење и забава.

Во центарот на градот, зад трговскиот центар „Рамстор“, во близина на излезот од Државна болница (ул. 50 Дивизија бр. 22) ве чекаат отворени вратите на „Јавна соба“, место кое со уникатно и модерно уредениот простор дојде како освежување на угостителската сцена не само во Скопје, туку и во цела Македонија. Локалот што се наоѓа на оваа адреса дефинитивно ќе му се допадне на секој што сака поростор со креативно осмислен ентериер, и каде покрај кафето и вашите омилени пијалоци можете да уживате и во разни вкусни јадења и десерти. Тука се и преубавите смутија за добро утро или освежување во текот на долгиот работен ден.

Викенд идеја – прошетајте се до некој наш познат манастир

„Јавна соба“ е мезе бар направен во популарниот индустриски стил кој покрај основната намена исто така може да се користи и како бесплатен простор за заедничко работење, библиотека, место за професионални презентации, за одржување конференции, работилници или семинари, а во склоп на ресторанот функционира и концептуална продавница каде можете да најдете парчиња и модни доатоци од познатите македонски дизајнери.

Три шармантни хотели во центарот на Скопје кои треба да ги знаете

Гастрономскиот дел е организиран во соработка со „Хелтиплејс“ и нуди здрава и вкусна храна (ви препорачуваме да го пробате појадокот од Перу или познатата секси салата), а во текот на попладневните и вечерните часови можете да слушнете познати музички групи и диџеи, но и да погледнете изложба (или да направите своја) на ликовни дела и фотографии на уметници и дизајнери од цела Европа. Просторот е поделен на два спрата од кои на првиот е мезе барот, додека на вториот е конференциската сала, концептуалната продавница, како и делот кој е наменет за изложби на слики и дизајнерски предмети.

Топ 3 места каде ќе ве послужат со најдоброто кафе во Скопје

Гостите можат да присуствуваат на најразлични работилници, но и на специјални вечери како на пример „Белгиска вечера“ или „Индонезиска вечера“, каде можат да се пробаат различни специјалитети и храна од одредено поднебје и највкусните кујни на светот.

Богатата и разновидна понуда на „Јавна соба“ го прави ова место навистина уникатна дестинација на која задоволните гости постојано се навраќаат.

Фото: Фејсбук/Public Room

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...