FaceBook  Twitter  

Понекогаш и малите станови изгледаат како вистински рај

Кинеската компанија B.L.U.E Architecture Studio направи функционален и удобен дом за шесточлено семејство во само 45 метри квадратни. Без разлика на бројот на квадратите, станот одлично е искористен просторот, светлото и висината па се создава илузија за многу поголем простор. Природното светло допира низ прозорите од кровот, додека дрвена кутија се наоѓа по должината на целата лева страна на приземјето. Погледнете!

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...