FaceBook  Twitter  

Дом прилагоден за семејството, децата, сопругот, традицијата...

Иванка Трамп, ќерката на новиот претседател на Америка ги дели неговите политички идеи и му е десна рака во работата, но кога станува збор за ентериер тие имаат сосема различен вкус. И додека пентхаусот на Трамп веќе надалеку е познат по кич, злато, статуи и фонтата сред дневната соба, нејзиниот стан е многу посуптилно наместен.

Таа ги отвори портите од својот стан на Менхетен за магазинот Elle Décor. Таа и сопругот се имаат вселено во станот пред пет години . Станот го купиле за 1.6 милиони долари, а покрај луксузниот мебел, станот е скап и поради панорамскиот поглед на градот.

Станот има околу 360 метри квадратни, а покрај модерните уметнички дела и клавир, Иванка не штедеше ниту за мебелот, ниту за расветлата. 

Бидејќи нејзиниот сопруг е Евреј, таа пред венчавката ја прифати неговата вера, па некои детали се во склад со начинот на нивниот живот.

Сепак, убедливо најскап дел во нивниот симпатично наместен стан е нивната кошер кујна со високотехнолошки апарати и опрема.

Piano practice! 🎼

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

 

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...