Дом прилагоден за семејството, децата, сопругот, традицијата...

Иванка Трамп, ќерката на новиот претседател на Америка ги дели неговите политички идеи и му е десна рака во работата, но кога станува збор за ентериер тие имаат сосема различен вкус. И додека пентхаусот на Трамп веќе надалеку е познат по кич, злато, статуи и фонтата сред дневната соба, нејзиниот стан е многу посуптилно наместен.

Таа ги отвори портите од својот стан на Менхетен за магазинот Elle Décor. Таа и сопругот се имаат вселено во станот пред пет години . Станот го купиле за 1.6 милиони долари, а покрај луксузниот мебел, станот е скап и поради панорамскиот поглед на градот.

Станот има околу 360 метри квадратни, а покрај модерните уметнички дела и клавир, Иванка не штедеше ниту за мебелот, ниту за расветлата. 

Бидејќи нејзиниот сопруг е Евреј, таа пред венчавката ја прифати неговата вера, па некои детали се во склад со начинот на нивниот живот.

Сепак, убедливо најскап дел во нивниот симпатично наместен стан е нивната кошер кујна со високотехнолошки апарати и опрема.

Piano practice! 🎼

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

 

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

 


Booking.com