FaceBook  Twitter  

Како тие неколку квадрати да ги претворите во вистинска мала оаза? Место каде со радост ќе ги минувате утринските часови со кафе и весник, а попладне и навечер ќе се опуштите со сладолед и разговор со семејството. 

Одговорот секако дека не е едноставен бидејќи сите имаме различни желби, а потоа тука се и различните просторни и финансиски можности, но ние ќе ви предложиме неколку идеи за кои сме убедени дека ќе ви се допаднат. Еве за почеток на балконот или терасата сместите елементи каде ќе поставите расветно тело и место за цвеќиња кои несомнено ќе го разубават просторот. Ако немате доволно простор за се што сакате, тогаш редуцирајте ги работите. Наместо обичен стол или столици пронајдете режисерско столче или лежалка која се склопува. Исто така запомнете дека терасите се простор за уживање, па така велосипедот, скиите, празните тегли и сиот непотребен мебел ставете го во шупа, подрум или на таван, а не на терасата! И секако запомнете дека идеална големина на терасата или балконот е онаа која што ја имате, и дека суштината не е во количината на просторот туку во неговата добра организација.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од Охридското Езеро. ...
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...