FaceBook  Twitter  

Оваа сезона до мода се правоаголни облици, интересни и едноставни дезени, но и геометриските шари комбинирани со пастелни и сиви бои.

Порано во осумдесеттите секој стан мораше да има тепих. Тепих под креветот, под трпезариската маса, па еден во ходникот, од секоја страна на брачниот кревет, помал во кујната, во купатило, т.е. се одеше дури до таму што дури и шолјите во тоалетите се покриваа со теписи. А често и целите станови беа обложени со теписи кои го покриваа целосно станот од ѕид до ѕид. Но, тогаш некако на сите им здосади. Луѓето почнаа да се откажуваат од тие влакнести детали во станот, им собораа прашина, па следуваа неколку десетици години во кои теписите беа на лош глас.

Но, денес теписите повторно се вратија на голема врата. Во мода се со правоаголни облици, со едноставни интересни дезени, а поприлично се популарни и геометриските дезени комбинирани со пастелни и сиви бои чии предводници се познатото дизајнерското дуо Scholten & Baijings кои се познати по нивната соработка со шведскиот гигант Икеа. Погледнете неколку нивни но и други теписи за кои сме сигурни дека ќе најдете место во вашиот дом.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...