FaceBook  Twitter  

Сместена на брегот Марчес со панорамски поглед на море, Casa Olivi е вистински бисер кој се наоѓа во близина на средновековното градче Треја во Италија.

Станува збор за модерна куќа која е стара повеќе од 300 години и која однадвор е останата недопрена, додека внатрешноста е потполно изменета и модернизирана. За нејзиниот сјаен изглед заслужени се двајца швајцарски архитекти, Маркус Веспу и Јероме де Меурон кои одлучија ентериерот да го направат едноставно, но модерно. Мебелот е минималистички, едноставен и во само неколку бои. Купатилото го потпишува Филип Старк, а има и супер модерна кујна и импресивен базен во кој радо би се шлапнале и ние. Сé на сé, станува збор за прекрасна куќа со преубав ентериер. Погледнете и кажете ни дали ви се допаѓа?

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...