FaceBook  Twitter  

Сместена на брегот Марчес со панорамски поглед на море, Casa Olivi е вистински бисер кој се наоѓа во близина на средновековното градче Треја во Италија.

Станува збор за модерна куќа која е стара повеќе од 300 години и која однадвор е останата недопрена, додека внатрешноста е потполно изменета и модернизирана. За нејзиниот сјаен изглед заслужени се двајца швајцарски архитекти, Маркус Веспу и Јероме де Меурон кои одлучија ентериерот да го направат едноставно, но модерно. Мебелот е минималистички, едноставен и во само неколку бои. Купатилото го потпишува Филип Старк, а има и супер модерна кујна и импресивен базен во кој радо би се шлапнале и ние. Сé на сé, станува збор за прекрасна куќа со преубав ентериер. Погледнете и кажете ни дали ви се допаѓа?

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...