FaceBook  Twitter  

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа плакарот на една од најпознатите модни блогерки на денешницата, Кјара Ферагни?

Одговорот е многу едноставен – фантастично!

Италијанската блогерка која веќе некое време живее во Лос Анџелес и која има армија фанови на нејзиниот Инстаграм профил @theblondesalad неодамна ја ангажираше екипата Consort Design да и го среди плакарот во нејзиниот нов дом на Западното крајбрежје. Мет Сандерс и Брендон Кватроне, двоецот зад познатото декоратерско студио, го среди нејзиниот плакар во склад со нејзиниот младешки дух и еклектичен стил, така што не е ни чудо што нејзиниот нов плакар не остави без здив: „Императив ни беше да осмислиме плакар кој ќе изгледа како комотно место. Простор во кој Кјара ќе сака да го поминува своето слободно време. Целата просторија ја преуредивме со помош на винтиџ парчиња, розови детали, па дури додадовме и софа на развлекување за гостите. “ Покрај со облека, ова модно царство изобилува и со модни додатоци како сламени шешири, стејтмент чанти, салонки и преубав накит пред кој нема да ве остави рамнодушни. Погледнете!

 

 

Фото: consort-design.com, thecoveteur.com

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...