FaceBook  Twitter  

Џиџи Хадид, но и некои други нејзини колешки и пред да станат познати живееле на висока нога и можеле да си дозволат раскошен живот.

Да, Џиџи како и нејзините пријателки Кендел и Кјара, не станала модел заради пари, затоа што покрај богатите родители секогаш имала доволно ќеш во џебот, туку многу повеќе поради престиж, љубов кон модата или пак, поради неодоливата желбата да се биде во центарот на вниманието.

Џиџи е типичен пример за таква девојка, која пред да се најде на модните писти живеела вистински раскошен живот. Имено куќата во која што живеела Џиџи се до 18 година навистина е фасцинантна. Станува збор за голема резиденција на нејзината мајка Јоланда и нејзиниот очув, музичкиот продуцент Дејвид Фостер. Имотот се користел и за снимање на познатата риалити серија „The Real Housewives of Beverly Hills“  во кое се појави и самата Џиџи, а сега е продадена за фасцинантни 19.45 милиони долари.

Куќата се наоѓа во Малибу, има базен, кино, walk-in плакар, теретана и е совршен пример на типичните калифорниски вили.

 

Извор. Fashion.hr

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...