Според „New York Daily News“ Бијонсе и Џеј Зи се многу блиску до конечната одлука да го превземат овој имот кој се простира на 2100 квадратни метри.

Според медиумите наскоро многумина ќе и завидуваат на малата Блу Ајви затоа што нејзините родители купуваат огромна вила во Беверли Хилс која што вреди 85 милиони долари. Но доколку се прашувате зошто ќе и завидуваат токму на нивната ќерка, тоа е затоа што таа наскоро ќе има сопствена соба со слатки и колачиња.

Луксузната вила има 8 спални соби, 15 купатила, а погледот е на прекрасниот Лос Анџелес. Тука е и винскиот подрум, вотка бар со 12 места, домашно кино со 24 седишта, потоа сопствени простории за Џеј Зи и Бијонсе со огромни плакари и еден огромен одлилчно дизајнирн базен каде ќе се одмараат.

Во гаражата има место за „само“ 16 автомобили, а со помош на специјална дигалка веднаш може да се дојде до посакуваниот автомобил. Погледнете!


Booking.com