Веднаш, уште при самото пристигање ќе забележите дека хотелот Аквалина НЕ е  обичен хотел – хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со бистрата езерска вода од едната страна и бескрајната зелена шума на преубавиот национален парк Галичица од другата страна.

Read more...

Тие делуваат како куќички од некоја зимска бајка која е толку многу посакувана и прифатена од секоја романтична душа.

Read more...

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа плакарот на една од најпознатите модни блогерки на денешницата, Кјара Ферагни?

Read more...

Џиџи Хадид, но и некои други нејзини колешки и пред да станат познати живееле на висока нога и можеле да си дозволат раскошен живот.

Read more...

faberge2kocka 

Поимот „Фаберже јајце“ се однесува на ограничениот број скапоцени јајца изработени од Петар Карл Фаберже и неговата јувелирница помеѓу 1885 и 1917 година. Најпознати се оние направени за руските цареви Александар III и Николај II (татко и син) како велигденски подароци за нивните сопруги, коишто често се нарекуваат и „Царски Фаберже јајца“. Јувелирницата на Фаберже изработила околу 50 јајца, од кои 43 постојат до ден-денес. Биле планирани уште две за Велигден 1918 година, но не биле испорачани поради Руската револуција.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...