Исполнете го вашето секојдневие со гламур

Сите ние често ги изразуваме нашите ставови и расположенија преку начинот на кој се облекуваме, без разлика дали одиме во шопинг, на патување или на средба со пријателите. Понекогаш тоа ќе го направиме со најдобрата облека што ја имаме во плакарите и ќе го оставиме најдобриот впечаток каде и да се појавиме, но понекогаш, вршејќи ги нашите секојдневни обврски, покрај едноставното флертување со трендовите тоа ќе го направиме и со насмевката и самодовербата што зрачи од нас. Или со мирисот што го оставаме кога ќе поминеме... И без разлика дали носиме едноставна маица, фармерки и патики, или пак свечен комбинезон, фустан или здолниште и високи потпетици, не треба да заборавиме дека светот ќе биде многу поубаво место ако секојдневно се искажуваме и преку стилот и модата и ако тоа го прават повеќето млади жени. Сите ние копнееме да бидеме гламурозни, неверојатни и фасцинантни, наместо едноставни, просечни и обични. Но, ако сакаме да внесеме гламур во нашите животи, без разлика на околностите во кои живееме и личниот буџет, не треба да заборавиме на нашиот личен сјај, на искрата што секоја од нас ја носи со себе и не прави да бидеме посебни и единствени. Мене ми е доволен само еден детаљ на облеката, или пак само капка мирис која ќе ме потсети на што треба да се фокусирам во моментот, но и на она најважното, да го најдам најубавото во себе и повторно и повторно со полни гради да го живеам животот.

Токму затоа и ми се допаѓа прекрасниот мирис на C- Thru Glamourous. На волшебен начин го вдахнува сиот тој гламур и со него го исполнува нашиот изглед и животен стил, без разлика дали сме во продавница или на некој свечен настан. Ги обожавам неговите цветни ноти кои првенствено се наменети за млади девојки и жени кои имаат личен став кон модата и кои постојано сакаат да го имаат тој гламурозен сјај во себе.

MAKE A STATEMENT

Па, ако и вие спаѓате во оваа група на девојки и жени тогаш ве чекаме да споделите фотографија на Инстаграм на која ќе го покажете вашиот гламурозен став, на која блескате и фасцинирате, без разлика на финансиските околности. Објавете фотографија од вас или покажете ни дел од вашата облека, мирисливите свеќи и уникатните шолји за кафе во вашиот утрински ритуал, вашата шминка и фризура или пак некои стилски детали и совети како да зрачиме со гламур. Без разлика дали сте излезени на шопинг или се шетате со пријателите, блескајте и фасцинирајте и во вечерно и во дневно издание. Сакаме да го видиме вашиот личен став кон модата, да видиме како вие го доживувате гламурот и на тој начин да ги поттикнеме и другите да внесат гламур во своите животи. Се што треба да направите е вашата фотографија да ја споделите со хаштагот #cthrumakeastatementMKD на вашиот профил на Инстаграм и можеби токму вие ќе освоите една од следниве неверојатни награди:

Прва награда - Вредносен ваучер од 9000 денари за шопинг во Зара. Втора награда – 2 карти за присуство на престижниот Моден викенд Скопје и трета награда - 10 сетови C-THRU Glamorous (тоалетни води од 30мл и дезодоранс од 150мл).

Па, фотографирајте се, забавувајте се и освојте некоја од овие вредни награди

Повеќе за правилата и условите прочитајте на следниот линк >>

MAKE A STATEMENT »

 

Фото: FWSK

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?