Време е за подароци!

Александра Трпевска

Инстаграм, виртуелен свет во кој во секое време можете да пронајдете милион преубави фотографии за се што ве интересира. Доволно е само да го најдете вистинскиот хаштаг кој најблиску го опишува она што го барате и пред вас ќе имате прекрасни пејсажи и композиции од најкреативните луѓе од целиот свет. Но Инстаграм денес претставува и вистинска ризница за сите девојки кои се во потрага по нови и интересни модни инспирации, како и супер место на кое можете во секое време да го проверите вашиот стил. Доволно е само да направите една фотографија, да искористите два-три ефекта и да кликнете на копчето преку кое ќе ја објавите истата во виртуелниот свет, и веднаш ќе забележите колку и дали тоа им се допаѓа на другите, кои во тој момент можат да бидат на било која друга страна од светот. Да, ова навистина е совршен начин да го проверите вашиот стил, но и вашата самодоверба. Во прилог на тоа е и поприлично популарната акција на брендот C-THRU која во моментот се „одвива“ на Инстаграм, а која за цел има да им пружи поддршка и поттик на девојките и жените да се осмелат и преку својата модна комбинација да го покажат својот стил на облекување. Без разлика дали ќе носите тесни скинати фармерки во комбинација со стејтмент високи потпетици и маица од тантела која потсетува на ноќница а која ќе ја носите преку едноставна бела блуза или пак, фустан или капут зачинет со цветни дезени со кои ќе се спротивставите на есенското сивило.

Дани Ѓуровска 

Да, C-THRU бара од вас да ја изберете комбинацијата која најдобро го опишува вашиот стил, но и вашиот поглед кон модата, креативноста, животот... Фотографирајте се со неа и објавете ја на вашиот Инстаграм профил (или Фејсбук) со хаштаговите #CTHRUMAKEASTATEMENT и #CTHRUMAKEDONIJA. На овој начин ќе им пружите поддршка и на другите дами да се осмелат да го направат овој чекор и да ја преминат својата модна несигурноста, а како награда за вашиот труд тука се и супер подароците – вредносен ваучер од 8000 денари кој можете да го искористите во Зара (и тоа да изберете целосен стајлинг со помош на девојките од овие фотографии), како и три пакети од линијата C-THRU Tender Love.

Среќните добитнички ќе бидат избрани на 30 ноември. Па, бидете креативни, уникатини, фотнете се и освојте еден од овие подароци.

 

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?