Нова премиера на Штипскиот народен театар по текст на Николај Алдо

„Умри машки“ претставува приказна за една млада, шармантна и фантастична жена која знае како да љуби но и бара со ист интензитет да и биде возвратена љубовта. Во спротивно подготвена е да направи сé, па дури и да пука во својата најголема животна љубов. Главната женска улога во претставата која е во режија на Коле Ангеловски ја игра Душица Тренева, додека машките улоги ги толкуваат актерите Ефтим Трајчов и Милорад Ангелов.

Премиера на претставата е вечерва (сабота 16. 12.) со почеток во 20 часот, додека репризата е во четврток на 21.12 2018

Кои филмови ни ги препорача нашата актерка Душица Тренева >>

Резервации и информации на тел: 078/745-774

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?