ban2

Наша препорака за настан што треба да го посетите во октомври

Новосадскиот саем и Колор Прес Група оваа година по втор пат ќе ја организираат „Oktoberfest”  манифестацијата во чест на пивото, переците, колбасите, добрата музика и одличното расположение. Фестивалот ќе се одржи на 20 и 21 октомври 2017 во „Мастер центарот“ на Новосадскиот саем, а меѓу потврдените учесници се бендовите „Хладно пиво“, „САРС“, „Orthodox Celts“, „Love Hunters”, „Амајлија“ и многу други. Минатогодишниот „Oktoberfest“ во Нови Сад го посетија 15.000 луѓе, а сите влезници беа продадени неколку дена пред фестивалот. Влезниците за фестивалот можете да ги најдете по пат на мрежата Gigstix

Деталите на програмата и резервацијата на местата за седење можат да се видат на сајтот на фестивалот: www.oktoberfest2017.rs

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?